Trzy samobójcze bramki Hannoveru 96
Bayern Monachium wysoko pokonał na wyjeździe VfL Bochum 5:1 i do dwóch punktów zmniejszył stratę do prowadzącego w tabeli niemieckiej ekstraklasy Bayeru Leverkusen. Niechlubny rekord Bundesligi ustanowili piłkarze Hannoveru 96, którzy w przegranym 3:5 meczu z Borussią Moenchengladbach strzelili sobie trzy bramki.
- Bayern obetnie piłkarzom pensje
- Wichniarek: Teraz jestem berlińczykiem!
- Świńska grypa zaatakowała Bundesligę
- Niemieckie kluby biją się o Smolarka
- Gol Błaszczykowskiego w Bundeslidze
Pogoda
POLSKA
Środa 2012-02-15

temp. min -16°C max. 3°C
opady:
umiarkowane opady
Twoje miasto:
Program TV
Sprawdź program swojej ulubionej stacji:
Bayern, który już do przerwy prowadził 3:0, odniósł trzecie zwycięstwo z rzędu w lidze, a piąte biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki. Zespół z Bawarii wystąpił w tym samym składzie, w którym kilka dni temu rozgromił Juventus Turyn w Lidze Mistrzów (4:1).
Na pierwszym miejscu w tabeli utrzymał się Bayer, który w piątek zaledwie zremisował na wyjeździe 2:2 z ostatnią w tabeli Herthą Berlin. Gospodarze wyrównali w drugiej minucie doliczonego czasu, mimo, że od 77. minuty byli w osłabieniu (czerwoną kartką został ukarany Gojko Kacar). Cały mecz w Hertcie rozegrał Łukasz Piszczek, a w 87. minucie trener Bayeru wprowadził na boisko Tomasza Zdebela.
Niezwykły przebieg miał mecz w Moenchengladbach, gdzie miejscowa Borussia pokonała Hannover 96. Aż trzy gole padły po samobójczych trafieniach gości; największym pechowcem był Karim Haggui, który dwukrotnie pokonał własnego bramkarza. Także dwa gole, ale już do właściwej bramki, zdobył inny piłkarz Hannoveru Didier Konan, który z kolei nie dokończył spotkania z powodu czerwonej kartki.
O ostatecznej kolejności w czołówce tabeli po 16 kolejkach zadecyduje wieczorny mecz na szczycie pomiędzy Werderem Brema i Schalke 04. Obydwa zespoły tracą do Bayeru cztery punkty. (PAP)




















































Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!