"We wtorkowej rozmowie Andrzej przekazał mi informację, że znów ma kłopoty zdrowotne i musi zadbać o swoje serce. Stąd decyzja o przerwaniu współpracy. Nie pozostaje mi nic innego, jak poradzić sobie bez niego. Przecież nie usiądę jak baba i nie będę płakał. Życie toczy się dalej, a ja muszę patrzeć w przyszłość" - powiedział PAP mieszkający od kilkunastu miesięcy w Stanach Zjednoczonych (w New Jersey) Adamek.

Reklama

Najbliższą przyszłością polskiego pięściarza jest zaplanowany na 24 kwietnia pojedynek w Ontario (Kalifornia) z Arreolą. To ma być kolejny krok Adamka w drodze do walki o mistrzostwo świata kategorii ciężkiej.

Pod nieobecność Gmitruka, do sztabu trenerskiego dołączył Ronnie Shields, aktualny szkoleniowiec słynnego Evandera Holyfielda, który w przeszłości stał w narożniku Mike Tysona. 51-letni Shields (Gmitruk jest osiem lat starszy) to dobry znajomy Rogera Bloodwortha, który do teamu Tomasza Adamka dołączył przed jego niedawną potyczką z Jasonem Estradą (Polak wygrał na punkty).

"W niedzielę, wraz z promotorem Ziggim Rozalskim, wylatujemy do Houston. Tam przez miesiąc przygotowywać się będę pod okiem Shieldsa. Później dołączy do nas Bloodworth, który przebywa w Nowej Zelandii, gdzie szykuje do ringowych występów Davida Tuę. Był pomysł abym i ja teraz poleciał do tego kraju, ale na przeszkodzie stanęły wymogi formalne. Zbyt krótko mam zieloną kartę i nie mogę opuszczać Stanów Zjednoczonych" - wyjaśnił Adamek.

Reklama

"Hierarchia trenerów jest jasna - pierwszym jest teraz Roger, a pomaga mu Ronnie. Tym razem będę trenował w Teksasie, ale takie jest życie sportowca" - dodał wychowanek Górala Żywiec, który cztery z ostatnich pięciu pojedynków stoczył w Newark, w pobliżu Jersey City, gdzie mieszka.

Adamek boksuje zawodowo od 1999 roku. Profesjonalny kontrakt podpisał za namową Gmitruka, który doprowadził go do największych sukcesów - mistrzostwa świata w wagach półciężkiej i junior ciężkiej. Wcześniej zdarzało się, że duet Adamek-Gmitruk rozstawał się, ale na krótko. W latach 80. Gmitruk prowadził kadrę Polski - na igrzyskach w Seulu Andrzej Gołota wywalczył brązowy medal.

Przeciwko Arreoli Adamka poprowadzi po raz pierwszy Shields. Jako zawodowiec przegrał dwie walki o MŚ kategorii półciężkiej. Karierę zakończył w 1988 roku i został trenerem. Tyson, Holyfield, Tua, Pernell Whitaker, Vernon Forrest, Kassim Ouma, Jesus Chavez, Kermit Cintron, to tylko wybrane nazwiska świetnych pięściarzy, z którymi współpracował.