Ale mecz z Kirilenko do łatwych nie należał. Pierwszego seta wygrała Agnieszka 6:4, ale w drugim lepsza okazała się Rosjanka i mieliśmy remis. Na szczęście w decydującej partii "Isia" rozniosła rywalkę.

W trzecim secie Radwańska oddała przeciwniczce tylko jednego gema. Polka dzięki rewelacyjnej zagrywce pokonała Kirilenko 6:1. W ten sposób nasza najlepsza tenisistka awansowała do drugiej rundy turnieju Kremlin Cup. Tam zmierzy się ze zwyciężczynią pary Amelie Mauresmo (Francja) - Wiera Zwonariowa (Rosja).

Pierwszy set:

Lepiej zaczęła Kirilenko. Rosjanka wygrała pierwszego gema i prowadziła 1:0. Ale nasza Agnieszka szybko odpowiedziała na dobrą grę przeciwniczki. Dwa kolejne gemy dla Polki, która prowadziła 2:1. Choć zawodniczka gospodarzy bardzo się starała, to nie była w stanie odebrać mocnych serwów Isi. Agnieszka nie dawała rywalce żadnych szans. Dwa kolejne gemy dla naszej tenisistki, która prowadziła już 4:1. W końcówce seta gra się wyraźnie wyrównała. Polka nie zdobywała już seryjnie punktów, a Rosjanka zaczęła lepiej się bronić. Na szczęście, w ostatnim gemie lepsza okazała się Radwańska. Polka wygrała do 30 i całego seta 6:4.

Drugi set:
Niestety, tym razem to Kirilenko popisywała się dobrą grą. Rosjanka okazała się lepsza od Agnieszki w dwóch pierwszych gemach i prowadziła 2:0. Ale "Isia" nie mogła pozwolić przeciwniczce na zwycięstwo. Dlatego Radwańska wyraźnie poprawiła zagrywkę i dzięki temu wygrała w trzecim i czwartym gemie. W ten sposób Polka remisowała z Kirilenko 2:2. Wraz z upływem minut tempo gry spadło, obie zawodniczki były już zmęczone pojedynkiem. Jednak to Rosjanka zachowała więcej sił. Po siedmiu gemach Radwańska przegrywała 3:4. W końcówce seta lepsza okazała się Kirilenko. Rosjanka wygrała partię 6:4 i w meczu mamy remis.

Trzeci set:
Od początku partii Agnieszka pokazywała prawdziwą klasę. Polka seryjnie zdobywała punkty, a Rosjanka nie potrafiła odpowiedź na jej dobrą grą. "Isia" wygrała dwa pierwsze gemy i prowadziła 2:0. Ale to nie wystarczyło naszej ambitnej zawodniczce. Radwańska rozbijała rywalkę zagrywką, a Kirilenko przestała wierzyć w końcowy sukces. Dwa kolejne gemy również dla Agnieszki, która prowadziła już 4:0. Nasza tenisistka do końca partii nie pozwolił odebrać sobie zwycięstwa. W ostatnim gemie Polka wygrała walkę na przewagi. Dzięki temu "Isia" pokonała Rosjankę w secie 6:1, a cały mecz wygrała w trzech partiach.