Najlepiej sprawiły się nasze pływaczki w konkurencji 200 metrów stylem zmiennym. Katarzyna Baranowska (2.09,63), Otylia Jędrzejczak (2.10,52) i Aleksandra Urbańczyk (2.12,07) zajęły trzy pierwsze miejsca.

Jędrzejczak zajęła również trzecie miejsce w konkurencji 100 metrów stylem motylkowym (58.98). Drugie miejsce na dwukrotnie dłuższym dystansie zajął Paweł Korzeniowski. "Korzeń" osiągnął czas 1.54,04. Wygrał Rosjanin Nikołaj Skworcow (1.50,74).

Wyniki 1. dnia zawodów:

mężczyźni:


50 m stylem klasycznym:
1. Gerhard Zandberg (RPA) 27,45
2. Sergiej Gejbel (Rosja) 27,62
3. Dmitrij Komornikow (Rosja) 28,04

50 m stylem motylkowym:
1. Nikołaj Skworcow (Rosja) 23,28
2. Jewgienij Korotyszkin (Rosja) 23,49
3. Andrew Lauterstein (Australia) 23,64

100 m stylem dowolnym:
1. Stefan Nystrand (Szwecja) 46,60
2. Eamon Sullivan (Australia) 47,09
3. Andrew Lauterstein (Australia) 48,24

100 m stylem grzbietowym:
1. Randal Bal (USA) 50,99
2. Arkadij Wiatczanin (Rosja) 52,05
3. Stanisław Donec (Rosja) 52,25

100 m stylem zmiennym:
1. Gerhard Zandberg (RPA) 53,89
2. Fernando Silva (Brazylia) 54,92
3. Aleksiej Zacepin (Rosja) 55,07

200 m stylem klasycznym:
1. Grigorij Falko (Rosja) 2.09,79
2. Sergiej Gierasimow (Rosja) 2.10,59
3. Sławomir Kuczko (Polska) 2.11,41
...
6. Sławomir Wolniak (Polska) 2.12,73

200 m stylem motylkowym:
1. Nikołaj Skworcow (Rosja) 1.50,74
2. Paweł Korzeniowski (Polska) 1.54,04
3. Nicholas D'Arcy (Australia) 1.55,54

400 m stylem dowolnym:
1. Jurij Priłukow (Rosja) 3.42,20
2. Przemysław Stańczyk (Polska) 3.43,55
3. Witalij Romanowicz (Rosja) 3.44,16
...
6. Mateusz Sawrymowicz (Polska) 3.48,00

400 m stylem zmiennym:
1. Ilja Wołownik (Rosja) 4.11,21
2. Aleksander Tichonow (Rosja) 4.11,75
3. Mateusz Matczak (Polska) 4.13,99

Kobiety:

50 m stylem dowolnym:

1. Therese Alshammar (Szwecja) 24,21
2. Petra Dallmann (Niemcy) 25,01
3. Martina Moravcova (Słowacja) 25,18

50 m grzebietowym:
1. Irina Amszennikowa (Ukraina) 28,12
2. Ksenia Moskwina (Rosja) 28,14
3. Anastazja Zujewa (Rosja) 28,25

100 m stylem klasycznym:
1. Julia Jefimowa (Rosja) 1.07,52
2. Jekaterina Kormaczewa (Rosja) 1.08,59
3. Daria Korotienkowa (Rosja) 1.09,50

100 m stylem motylkowym:
1. Martina Morawcowa (Słowacja) 58,26
2. Mandy Loots (RPA) 58,47
3. Otylia Jędrzejczak (Polska) 58,98

200 m stylem dowolnym:
1. Josefin Lillhage (Szwecja) 1.55,53
2. Kira Wołodina (Rosja) 1.58,07
3. Yang Chin-Kuei (Tajwan) 1.58,48

200 m stylem grzbietowym:
1. Irina Amszennikowa (Ukraina) 2.07,39
2. Ksenia Moskwina (Rosja) 2.08,31
3. Stanisława Komarowa (Rosja) 2.09,10

200 m stylem zmiennym:
1. Katarzyna Baranowska (Polska) 2.09,63
2. Otylia Jędrzejczak (Polska) 2.10,52
3. Aleksandra Urbańczyk (Polska) 2.12,07


800 m stylem dowolnym:
1. Jelena Sokołowa (Rosja) 8.34,78
2. Swann Oberson (Szwajcaria) 8.37,51
3. Jekaterina Seliwertowa (Rosja) 8.41,78