Bramkarz reprezentacji Polski Boruc nie wystąpił w ostatnim spotkaniu ligowym. Szkockie media poinformowały, że przyczyną mogły być podejrzenia o grzybicę stóp, a sam zainteresowany twierdził, że problemem jest odmrożony podczas meczu drużyny narodowej z Belgią palec.

Boruc to twardziel. Nie przejął się kontuzją i gra w meczu z Szachtarem. Niestety już w 4. minucie musiał wyciągać piłkę z siatki. Brandao urwał się obrońcom Celtiku i pięknym strzałem pokonał polskiego bramkarza.

Od tego momentu mecz się zaostrzył. Piłkarze kopali się nawzajem, jak gdyby to był pojedynek karate. Dwóch piłkarzy opuściło boisko na noszach. Tuż przed przerwą Celtic wyrównał. Wspaniałym strzałem popisał się Jiri Jarosik.

W drugiej połowie obie drużyny starały się wyjść na prowadzenie. Kiedy wydawało się, że mecz skończy się remisem, zwycięską bramkę dla Celtiku strzelił Massimo Donatti. Kibice na trybunach Celtic Park skakali ze szczęścia.

W pozostałych meczach były niespodzianki. Lazio Rzym dość nieoczekiwanie przegrało u siebie z Olympiakosem Pireus 1:2. Kapitalny występ w zespole gości zaliczył Michał Żewłakow. AC Milan nie dał rady Werderowi Brema. Zespół Jerzego Dudka poległ 2:3.

W środę tylko dwa zespoły zapewniły sobie awans do dalszej fazy - Chelsea Londyn, które rozbiło Rosenborg Trondheim 4:0 i AC Milan, który zremisował w Lizbonie z Benfiką 1:1.