Z Krakowa pojechał prezes Białej Gwiazdy Marek Wilczek oraz dyrektorsportowy klubu Jacek Bednarz. Jeszcze kilka dni temu było niemal pewne, że w rozmowach będzie również uczestniczył właściciel mistrzów Polski Bogusław Cupiał. W kraju zatrzymały go jednak sprawy biznesowe.

Możliwe, że już dziś wyjaśni się przyszłość Dudki. Co prawda do sprzedaży piłkarza nie dojdzie ze względu na zamknięte okno transferowe, ale działacze obu klubów mogą ustalić już, na jakich warunkach miałby transfer zostać przeprowadzony. W grę wchodzi nawet podpisanie umowy przedwstępnej. Jeśli do tego dojdzie, Dudka do włoskiego klubu trafi po mistrzostwach Europy.

"Interesuje nas przede wszystkim nawiązanie współpracy między klubami, dzięki czemu będziemy mogli na przykład wypożyczać piłkarzy niemieszczących się w składzie Lazio. A jeśli chodzi o Darka, to zapewne nie da się uniknąć rozmów na temat jego transferu. Zaznaczam jednak, że to nie jego sprawa ściąga nas do Włoch" - mówi prezes Wilczek.

Warto przypomnieć, że to nie pierwsze podejście Lazio do Dudki. Kilka miesięcy temu prowadzono rozmowy w sprawie transferu. Wtedy jednak sprawa upadła - rzymianie potrzebowali na gwałt środkowego obrońcy, a Dudka właśnie wtedy dochodził dopiero do pełnej dyspozycji po kontuzji, przeszkodą była również suma, jakiej Wisła zażądała za transfer swojego piłkarza. Okazało się, że 3 miliony euro to zbyt wysoka kwota odstępnego. Po kilku dniach negocjacji Dudka sam zadeklarował, że nie zamierza przenosić się do Włoch. "Nie mam pewności, czy będę grał w pierwszym składzie, a na grzanie ławy nie mogę sobie pozwolić przed Euro 2008" - powiedział wtedy piłkarz.

Teraz, kiedy reprezentant Polski wrócił do formy i znalazł się w szerokiej kadrze Leo Beenhakkera na ten turniej, wydaje się, iż oba kluby mogą osiągnąć porozumienie co do kwoty, jakiej Wisła żądała wcześniej. "Jesteśmy nadal zainteresowani transferem Dudki i będziemy rozmawiali o tym w środę" - powiedział nam wczoraj dyrektor sportowy Lazio Walter Sabatini.

Po popołudniowych rozmowach Wilczek i Bednarz obejrzą z loży honorowej rewanżowy mecz półfinału Pucharu Włoch między Lazio i Interem.