Zawodnicy Diverse Extreme Team – Bartek „Papież” Obukowicz i Michał „Nypel” Jasiński są ostatnio mocno zapracowani. „Papież” nie zdążył ochłonąć po sukcesach w Nissan Quasqai, a „Nypel” dopiero wrócił z jednego z największych w Europie festiwali rowerowych - Dirt Masters organizowanych w Winterbergu, które ukończył na 11. pozycji w kategorii Pro Slopestyle.

Zawody Austrian King of Dirt odbędą się w Linz w dniach 30 i 31 maja. Niesamowita atmosfera sprawia, że turniej z roku na rok, staje się miejscem spotkań riderów z całego świata. Miejmy nadzieję, że w tym roku obędzie się bez niespodzianek i ekipa z Diverse Extreme Team ostro zamiesza w klasyfikacji.

Na Austrian King of Dirt pojawi się wielu najlepszych wymiataczy z Markusem Hampl, niemieckim riderem pro BMX na czele, zwycięzcą zeszłorocznej edycji. Oprócz niego udział wezmą pozostali finaliści z roku 2007 - Patrick Guimez (FRA) i Yassin Eloudjedi (FRA), a także tacy topowi riderzy jak: Darren Berrecloth (CAN), Darren Pokoj (AUS), Alex Dropsy (FRA), Bibi Noirot (FRA), Sergio Layos (ESP) czy Kye Forte (UK).

W kategorii MTB w zeszłym roku triumfy święcił Sam Piligrim (UK), Michał „Nypel” Jasiński był 7. W tym roku czas na rewanż.