Nasi szczypiorniści przyznają, że o awans łatwo nie będzie. "Szwecja po kilku latach kryzysu odradza swoją potęgę, a Islandia od dawna należy do europejskiej, czyli także światowej czołówki. Natomiast Argentynę zlekceważyli już kiedyś na mistrzostwach świata Chorwaci i Rosjanie, co skończyło się dla nich utratą punktów" - powiedział "Faktowi" Mariusz Jurasik.

Z wrocławskiego turnieju do Pekinu pojadą dwie z czterech drużyn, a walka na pewno będzie zacięta.

I połowa

Mecz ze Szwecją Polacy zaczęli bardzo dobrze. W 4. minucie spotkania było już 3:1 dla podopiecznych Bogdana Wenty.

10. minuta - piękna akcja Tkaczyka i prowadzimy już 5:2!

14. minuta - 7:4 dla Polaków - Szwed Kim Anderssom wykluczony na 2 minuty za atak na naszego zawodnika. Rzut wolny dla Polaków, którzy na razie grają w przewadze 6 do 5. Podopieczni Wenty wykorzystują tę sytuację i łatwo zdobywają kolejnego gola.

20. minuta - tym razem na dwie minuty z boiska schodzi Jurasik. Po chwili niekryty przez nikogo Lennartson trafia ze skrzydła.

przy stanie 9:7 dla nas - rzut karny dla Polaków. Szwedzi protestują, ze co Magnus Jernemyr opuszcza na 2. minuty boisko. TymczasemTłuczyński trafia do bramki i prowadzimy 10:7.

28. minuta - błąd arbitra. Drugi sędzia zmienia właściwą decyzję pierwszego, dyktuje karnego dla Szwedów za nic! A oni wykorzystują okazję. 10:8.

30. minuta - Szwedzi po karnym złapali wiatr w skrzydła. Dwie ładne kontry w ich wykonaniu i na przerwę obie drużyny schodzą przy stanie 10:10.

II połowa

31. minuta - Tkaczyk faulowany przez Szweda, ale sędzia dyktuje jedynie wolny dla Polaków. Minutę później faulowany jest Jurecki i mamy rzut karny. Wkrótce jest już 11:10 dla podopiecznych Wenty.

36. minuta - karny dla Szewdów, ale Lindstroem trafia w poprzeczkę. Nadal 11:10 dla nas.

Kontra Polaków, Karol Bielecki atakuje i... bramka! 12:10 dla Polaków. Szybka reakcja Szwedów -Lennartsson i 12:11. Kilka kolejnych szybkich kontr i 38. minucie jest 13:12.

38. minuta - Robert Arrhenius schodzi na 2 minuty za kolejne już w tym spotkaniu brutalne zagranie. Polacy na boisku w przewadze.

42. minuta - Bielecki trafia do bramki ze sporej odległości. Minutę później Lijewski przepchnął Larholma i trafił do siatki, ale sędziowie gola nie uznali. Dwie minuty później znów akcja Bieleckiego, i znów gol dla Polaków. 17:15. I szybka odpowiedź Szwedów - Arrhenius trafia bez problemu.

44. minuta - siódma już w tym spotkaniu bramka Bartosza Jureckiego. Niestety, po raz kolejny udana kontra rywali i 18:17.

48. minuta - Szwedzi po raz pierwszy w tym spotkaniu wychodzą na prowadzenie. Co gorsza, kolejna bramka daje im przewagę 20:18.

Dwie minuty kary dla Jonasa Larholma. Grając w przewadze Polacy odrabiają straty. Bartosz Jurecki i jest 19:20.

51. minuta - szybka kontra Jurasika, ale trafia nad bramką. Rywale za to nie pudłują - ich odpowiedzią na tą akcję jest bramka. 19:21.

54. minuta - przy stanie 20:21 dla Polaków, udaje się wykorzystać rzut wolny i nasi szczypiorniści doprowadzają do remisu. Emocje we Wrocławiu sięgają zenitu!

56. minuta - Karol Bielecki i... gol! Prowadzimy 22:21 Niestety, krótko po tej akcji rywale doprowadzają do remisu.

Pół minuty do końca spotkania i Bogdan Wenta prosi o czas. Po powrocie na boisko Polacy próbują przeprowadzić atak, ale nie są już w stanie zdobyć bramki. Spotkanie kończy się remisem 22:22.

Polska - Szwecja 22:22 (10:10)

Polska: Sławomir Szmal, Marcin Wichary - Grzegorz Tkaczyk 2, Bartłomiej Jaszka 0, Karol Bielecki 6, Michał Jurecki 0, Marcin Lijewski 1, Krzysztof Lijewski 0, Mariusz Jurasik 0, Paweł Piwko 0, Tomasz Tłuczyński 4, Bartosz Jurecki 9, Artur Siódmiak

Szwecja: Tomas Svensson, Peter Gentzel - Martin Boquist 1, Mattias Gustafsson 1, Henrik Lundstrom 5, Kim Andersson 0, Jonas Kallman 0, Magnus Jernemyr 0, Jan Lennartsson 4, Fredrik Lindhal 0, Dalibor Doder 4, Robert Arrhenius 6, Jonas Larholm 1, Oscar Carlen 0