III runda Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski rozegrana została w Brnie. W klasie Superstock 600 do wyścigu stanęło trzydziestu pięciu zawodników, w tym dziewięciu Polaków.

Z zespołu Honda Creative Racing, pod patronatem medialnym dziennika.pl, wystartował jedynie Tomasz Kędzior. Rafał Herman wycofał się ze startu w wyścigu po tym, jak rozbił swój motocykl podczas piątkowego treningu.

Przez większą część wyścigu Andrzej Chmielewski czuł na plecach oddech Mateusza Stokłosy. Mimo tego udało mu się utrzymać swoją przewagę i to on ukończył zawody jako najszybszy z Polaków, wskakując na trzeci stopień podium. Mateusz Stokłosa dojechał na szóstej pozycji.

Trzecia lokata wśród zawodników z Polski przypadła Tomaszowi Kędziorowi z teamu Honda Creative Racing. Co prawda przed nim finiszował Daniel Bukowski, ale został on wykluczony z wyścigu z powodu zbyt późno zdjętych koców grzewczych. Zawodnik zrobił to na dwie, a nie trzy minuty przed wyścigiem.

Wyniki WMMP (w nawiasie miejsca ukończenia wyścigu):

1. Andrzej Chmielewski - otoMoto RT (3 miejsce)
2. Mateusz Stokłosa - Stokson Racing Team (6 miejsce)
3. Tomasz Kędzior - Creative Honda Racing (9 miejsce)
4. Monika Jaworska - Fastbiker.pl (12 miejsce)
5. Sebastian Kiedrzyński - Fastbiker.pl (17 miejsce)
6. Krzysztof Szymański (18 miejsce)
7. Grzegorz Nowak - LW Racing Team (24 miejsce)
8. Daniel Kuchnia - Ready2Race (26 miejsce)

Kolejna, IV runda Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski odbędzie się 11-13 lipca na torze "Poznań".