Radwańska rozpoczęła spotkanie od prowadzenia 2:0, ale chwilę później przegrała nieoczekiwanie swoje podanie. Jednak to jej rywalka miała wyraźne problemy z serwisem i w trwającym 42 minuty secie ani razu nie zdołała go utrzymać. W pierwszej partii tenisistka z Krakowa miała aż 11 piłek na przełamanie serwisu Ukrainki, a wykorzystała trzy. Jej rywalka zamieniła na "breaka" jedną z dwóch szans.

Od stanu 2:1 Radwańska całkowicie przejęła kontrolę na korcie. Zdobyła osiem kolejnych gemów, w tym cztery po przełamaniach serwisu Węgierki. Po raz pierwszy Szavay zdobyła gema przy swoim podaniu dopiero przy stanie 0:4 w drugim secie, którego ostatecznie przegrała 1:6. Pojedynek trwał godzinę i 12 minut.

Kolejna rywalka rozstawionej z numerem 14 Radwańskiej - Bondarenko do turnieju głównego przebiła się z eliminacji, a w drugiej rundzie sprawiła największa dotychczas niespodziankę, eliminując Amerykankę Venus Williams (nr 3.). Ukrainka zajmuje obecnie 64. miejsce w rankingu WTA Tour.

W Toronto Radwańska występuje także w deblu razem z Dunką Caroline Wozniacki. Ich rywalkami w 1/8 finału będą rozstawione z numerem czwartym Słowaczka Daniela Hantuchova i Japonka Ai Sugiyama, a pojedynek zostanie rozegrany w nocy ze środy na czwartek czasu polskiego.

O tej porze na kort wyjdą również Klaudia Jans i Alicja Rosolska, które o awans do ćwierćfinału zagrają z Rosjankami Aisą Klejbanową i Jekateriną Makarową (nr 8.).