Mecz z Francją w niczym nie przypominał poniedziałkowego spotkania z Chińczykami. To rywale Polaków byli faworytami. Po pierwszej tercji prowadzili 1:0. Na kilka sekund przed końcem tej partii Pierre Edouard Bellemare podał do Juliena Desrosiersa, a ten zapewnił swojej drużynie prowadzenie.

Polski bramkarz musiał wyciągać krążek także kilkanaście sekund po wznowieniu. Francois Rozenthal wykorzystał świetne podanie Yoricka Treille i podwyższył na 2:0. Po kilku minutach pad kolejny gol dla Francuzów. Na listę strzelców wpisał się Nicolas Besch. Asystę zaliczył Bellemare.

Na pięć minut przed końcem drugiej tercji Desrosiers zdobył swoją drugą bramkę w tym meczu. Trzecią asystę zaliczył Bellemare. Więcej goli już nie padło i Polska przegrała pierwszy mecz na mistrzostwach. Jutro, w kolejnym spotkaniu, nasi zawodnicy zmierzą się z Kazachstanem.

Francja - Polska 4:0 (1:0, 3:0, 0:0)
Bramka: Desrosiers 19 i 35, Rozenthal 20, Besch 28