Agnieszka Radwańska szybko poradziła sobie z Pironkową. W pierwszym secie Bułgarka jeszcze stawiała opór naszej zawodniczce. Polka musiała się trochę postarać, ale wygrała tę partię 7:5. W drugiej części gry Pironkowa kompletnie się poddała. Na korcie dominowała Radwańska, która w świetnym stylu wygrała 6:1.

Agnieszka w drugiej rundzie zagra z Ukrainką Aloną Bondarenko, która w poniedziałek wyeliminowała Słowenkę Katarinę Srebotnik, rozstawioną w warszawskim turnieju z numerem ósmym.

Gorzej wypadła siostra Agnieszki, Urszula Radwańska. Wprawdzie mecz z Rosjanką Jeleną Wiesniną rozpoczęła od szybkiej wygranej 6:2 w pierwszym secie, ale potem nie było już tak dobrze. W drugiej partii Ula przegrywała 1:5, ale zdołała wyjść na prowadzenie 6:5. Miała trzy piłki meczowe, ale nie wykorzystała żadnej z szans na wygranie spotkania. Doszło do tie-breaku, którego wygrała Wiesnina.

W trzeciej części gry Polka zaczęła świetnie i prowadziła już 3:0. Nikt nie spodziewał się, że przegra ostatniego seta. Wtedy jednak Rosjanka poprosiła o pomoc masażystkę. Od tamtego momentu grała jak natchniona - zaczęła seryjnie zdobywać punkty, a młodsza z sióstr Radwańskich nie potrafiła jej zatrzymać. Polka przegrała tę partię 3:6 i odpadła z turnieju.