Początek trwającego godzinę i 45 minut był dla 18-letniej Polki bardzo udany. Bez straty gema wygrała pierwszego seta i kibice już zastanawiali się, z kim zagra w kolejnej rundzie. Kolejne partie należały niestety do Bondarenko. Ukrainka wygrała 6:4 i 6:3 i to ona zagra w 1/4 rozgrywanego na kortach Warszawianki turnieju.

"W pierwszym secie starałam się przebić o jedną piłkę więcej od Agnieszki, ale nie bardzo mi to wychodziło. W drugim było lepiej, a w trzecim nareszcie znalazłam swój rytm i jakoś wygrałam ten mecz" - powiedziała łamaną polszczyzną zadowolona Bondarenko tuż po spotkaniu.

Wieczorem Radwańska znowu schodziła z kortu pokonana. Razem z Rosjanką Anną Czakwetadze przegrała z duetem rosyjsko-ukraińskim Wiera Duszewina - Tatiana Perebijnis. Rywalki znowu okazały się lepsze i Radwańska z Czakwetadze po porażce 6:2, 6:4 odpadły z turnieju deblistek już w pierwszej rundzie.

Wynik meczu pierwszej rundy gry podwójnej:

Wiera Duszewina, Tatiana Perebijnis (Rosja, Ukraina) - Anna Czakwetadze, Agnieszka Radwańska (Rosja, Polska) 6:2, 6:4