W pierwszym secie Bróździe i Kosińskiej szło wyśmienicie - wygrały pewnie 6:3. Taki wynik jednak uśpił ich czujność, bo w drugiej części gry role się odwróciły. To Lichowcewa i Wiesnina zdobywały punkt za punktem. Polki przegrały tego seta 3:6 i musiały szykować się na tie-break. W nim jednak doświadczone Rosjanki nie dały naszym zawodniczkom szans. Polski debel przegrał 5:10 i odpadł z turnieju.

Dla Brózdy i Kosińskiej dojście do ćwierćfinału to spory sukces. Polki występują ze sobą w deblu od niedawna i dopiero uczą się ze sobą grać. Na kortach Warszawianki pokazały jednak, że świetnie im to wychodzi.

Wynik meczu ćwierćfinałowego gry podwójnej:

Jelena Lichowcewa, Jelena Wiesnina (Rosja, 2) - Olga Brózda, Karolina Kosińska (Polska) 3:6, 6:3, 10:5.