Polacy zaczęli mecz z Litwą bardzo dobrze. Po kilkunastu minutach prowadzili 7:3. Grali tak jak powinni grać wicemistrzowie świata, czyli dokładnie i skutecznie. Ale potem coś się zacięło. Do głosu doszli rywale i do przerwy Biało-czerwoni przegrywali jedną bramką.

Ale po zmianie stron podopieczni Bogdana Wenty znów narzucili swój styl gry. Zdobyli kilka efektownych bramek, odskoczyli na 4-5 "oczek" i dowieźli tą przewagę do końca.

Po meczu trener narzekał na styl i czerwoną kartkę dla Michała Jureckiego. "Zabrakło nam serca i dyscypliny. Czerwona kartka to jak uderzenie we mnie. To się Jureckiemu zdarzało i może powtórzyć. Taka sytuacja idzie za zawodnikiem, sędziowie będą o tym pamiętać. Widziałem, że to będzie ciężki mecz, bo Litwini prezentują radziecka piłkę ręczną, bardzo siłową. Boli mnie, że po trzech miesiącach spotykam się z zawodnikami i musze ich pewnych rzeczy uczyć od nowa" - powiedział Wenta.

Mecz Polska - Holandia odbędzie się w Kielcach 16 czerwca o godzinie 17.30.

Polska - Litwa 32:27 (14:15)
Polska: Sławomir Szmal, Michał Świrkula, Marek Kubiszewski - Karol Bielecki 7, Mateusz Jachlewski 6, Marcin Lijewski 5, Mariusz Jurasik 5, Krzysztof Lijewski 3, Bartosz Jurecki 2, Tomasz Tłuczyński 2, Artur Siódmiak 1, Damian Wleklak 1, Michał Jurecki, Bartłomiej Jaszka, Michał Stankiewicz, Patryk Kuchczyński
Litwa: Egilius Petkevicius - Valdas Novickis 7, Remigius Cepulis 4, Valdas Klinciauskas 4, Savunas Kairis 3, Mindaugas Andriuska 2, Valdas Dilkas 2, Aerelijus Sabonis 2, Augusta Strazdas 2, Gintaras Cibulskis 1, Juliusz Marcinkievicius, Dalius Rasikievicius