W pierwszych minutach Holendrzy odskoczyli na kilka bramek, ale Polacy zabrali się do pracy i dogonili rywali. W końcówce tej części gry wyszli nawet na prowadzenie. Pierwszą połowę zakończyli przy stanie 19:15.

W drugiej połowie nasi szczypiorniści nie zwalniali tempa. Cały czas atakowali i to przyniosło efekty. Ostatecznie wygrali 41:27. To kolejny nokaut Holendrów. W pierwszym spotkaniu Polacy wygrali 31:20 i to oni zagrają na mistrzostwach Europy, które odbędą się w Norwegii w styczniu przyszłego roku.

Trener Bogdan Wenta był pewny swego. "Nie jesteśmy aroganccy, ale nie ma szans, żebyśmy nie awansowali, musielibyśmy chyba założyć ręce na plecy i zawiązać oczy. Kielce żyją piłką ręczną. Ważne jest dla nas, by przed taką publicznością zagrać dobre zawody i oczywiście wygrać" - powiedział przed meczem szkoleniowiec. Jego podopieczni nie zawiedli go i dali prawdziwy popis gry.

Rewanżowy mecz barażowy o awans do Mistrzostw Europy:

Polska - Holandia 41:27
Polska:
Bielecki 7, Bartosz Jurecki 7, Tłuczyński 6, Krzysztof Lijewski 3, Marcin Lijewski 3, Jaszka 3, Kuchczyński 3, Jachlewski 2, Kuptel 2, Siódmiak 2, Wleklak 2, Jurasik 1
Pierwszy mecz: 31:20