Hampel, zajmujący przed zawodami trzecie miejsce w cyklu Grand Prix, rozpocznie zawody od drugiego wyścigu. Jego rywalami będą występujący z "dziką kartą" Włoch Mattia Carpanese oraz dwóch Brytyjczyków Chris Harris i Tai Woffinden. Na torze w Terenzano jako pierwsi pojawią się Duńczycy Nicki Pedersen, Hans Andersen, zajmujący czwarte miejsce w kwalifikacji generalnej Kenneth Bjerre oraz Szwed Andreas Jonsson.

Prowadzący w mistrzostwach Tomasz Gollob po raz pierwszy wystartuje w biegu czwartym, z Australijczykiem Chrisem Holderem, Amerykaninem Gregiem Hancockiem oraz trzecim startującym w zawodach biało-czerwonym Rune Holtą. Chwilę wcześniej zaprezentuje się Australijczyk Jason Crump, który do prowadzącego Golloba ma 19 punktów straty.

Niezwykle ciekawie zapowiada się wyścig dziewiąty, w którym spotkają się Gollob, Crump, Hampel i Pedersen.

Po dziewięciu eliminacjach Gollob ma 19 punktów przewagi nad broniącym tytułu Crumpem i 20 nad Hampelem. Jeśli bydgoszczanin zdobędzie w Terenzano, gdzie w ubiegłym sezonie okazał się najlepszy, sześć punktów więcej niż Crump i pięć niż Hampel - zostanie mistrzem świata. Jeśli nie, to szansę na tytuł będzie miał też za dwa tygodnie w rodzimej Bydgoszczy, gdzie odbędzie się ostatni turniej z cyklu Grand Prix.