Monika Hojnisz (UKS Lider Katowice) zdobyła brązowy w Dusznikach Zdroju brązowy medal mistrzostw świata w biathlonie letnim na nartorolkach w biegu na dochodzenie juniorek. W rywalizacji juniorów Grzegorz Jakubowicz (BKS WP Kościelisko) zajął 27.miejsce. Wirjolainen (w sobotę zajęła w sprincie piąte miejsce) zapewniła sobie złoty medal dzięki bezbłędnemu strzelaniu. Wicemistrzynią świata została, trzecia w sprincie, jej rodaczka Swietłana Perminowa. O trzecie miejsce walczyły Monika Hojnisz oraz Ukraina Tatiana Traczuk. Polka miała na drugim strzelaniu trzy niecelne strzały. Na ostatnim Traczuk pomyliła się aż czterokrotnie i dzięki temu brąz przypadł reprezentantce gospodarzy.

Wszystkie miejsca na podium w rywalizacji juniorów przypadły zawodnikom Rosji. Triumfował Maksim Burtasow. Po sprincie zajmował drugie miejsce i w niedzielę okazał się lepszy od mistrza Andrieja Turgieniewa, który zaliczył aż osiem karnych rund i był dopiero piąty.

Polacy wypadli słabo. najlepszym z sześciu startujących okazał się Grzegorz Jakubowicz (BKS WP Kościelisko) sklasyfikowany na 27.miejscu. Łukasz Słonina (AZS AWF Wrocław) był 28., Rafał Lepel 32., Mateusz Wieczorek - 33(obaj AZS AWF Katowice). Jedno okrążenie stracili Grzegorz Guzik (BLKS Żywiec) oraz Mateusz Zawół (MKS Karkonosze Jelenia Góra.).