W puli nagród World Challenge w Kalifornii było 5 milionów dolarów. 31-letni McDowell, który w czerwcu, jako pierwszy od 40 lat golfista z Europy triumfował w wielkoszlemowym US Open, zarobił 1,2 mln. Woods otrzymał czek na 650 tysięcy i była to jego najwyższa wypłata w tym roku.

W poprzednim sezonie średnio inkasował 618 tys., podczas gdy dotychczasowa tegoroczna najlepsza gaża wyniosła 330 tys. W siedmiu kolejnych turniejach Woodsa brakowało nawet w czołowej dziesiątce. Kilka tygodni temu, po ponad pięciu latach, stracił pozycję lidera światowego rankingu na rzecz Anglika Lee Westwooda.

Ostatnie zwycięstwo Woods odniósł w Australian Open w listopadzie 2009 roku. Niedługo później zrobiło się o nim głośno na całym świecie z powodu skandalu obyczajowego. Na jaw wyszły jego liczne romanse i zdrady. Golfista zawiesił karierę sportową i poddał się kuracji w klinice leczącej uzależnionych od seksu, ale małżeństwa ze Szwedką Elin Nordegren nie uratował.

Rozwód orzeczono pod koniec sierpnia, ale Woods zachował prawo do widywania się z dwójką dzieci: trzyletnią córką i prawie dwuletnim synem.