Aukcja organizowana jest od kilku lat. Znani goście poznańskiego Hotelu Sheraton malują bombki, bądź składają na nich swój autograf. Podczas wcześniejszych aukcji licytowano bombki m.in. kierowcy rajdowego Krzysztofa Hołowczyca i byłego selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Polski Leo Beenhakkera.

"Staramy się o ochronę prywatności naszych klientów, a i oni chcą często gościć u nas incognito. Ale gdy dowiedzą się o naszej akcji, chętnie biorą w niej udział. Rocznie zbieramy około 20 takich bombek, z których kilka jest sprzedawanych na aukcji w Radiu Merkury" - powiedział dyrektor Hotelu Sheraton Poznań Marco Foelske.

Do akcji, z której cały dochód przeznaczany jest na fundację "Mam Marzenie", dołączyli się również piłkarze Manchesteru City, którzy przed miesiącem gościli w Poznaniu przy okazji meczu Ligi Europejskiej z Lechem. Bombka z podpisami m.in. Emmanuela Adebayora, Patricka Viery i Wayne'a Bridge'a została w środę sprzedana za 950 złotych. To jedna z wyższych kwot uzyskanych podczas aukcji.

W tym roku na licytację trafiły bombki z podpisami i malunkami m.in. Leszka Balcerowicza, aktora Piotra Gąsowskiego i niemieckiego zespołu muzycznego Die Toten Hosen.