"Niedźwiadki" w finałowej rywalizacji sezonu 2010/11 pokonały Vancouver Canucks 4-3 i po Puchar Stanleya sięgnęły po raz szósty w historii.

Podczas letniej przerwy najwięcej emocji wywołał powrót na mapę drużyn NHL miasta Winnipeg. Ekipa Jets (Odrzutowce) występowała w lidze do 1996 roku, kiedy klub przeniósł się do Phoenix. Teraz powrót stał się możliwy po wykupieniu Atlanta Thrashers za 170 mln dolarów przez kanadyjską spółkę True North Sports and Entertainment.

Tym samym w NHL rywalizuje teraz siedem drużyn z Kanady i 23 z USA. Choć wspaniałe tradycje mają drużyny spod znaku Klonowego Liścia (najwięcej, 24 razy, Puchar Stanleya zdobyli Montreal Canadiens), to od 1994 roku wygrywają wyłącznie ekipy z kraju ich sąsiada.

W ostatnich miesiącach zakończenie kariery ogłosiło dwóch wybitnych zawodników - najlepszy amerykański strzelec wszech czasów Mike Modano oraz złoty medal igrzysk olimpijskich w Salt Lake City Kanadyjczyk Paul Kariya.

Ich brak może wynagrodzić Jaromir Jagr. 39-letni Czech, który dzierży miano najskuteczniejszego Europejczyka w historii NHL, wrócił za ocean po trzyletniej przerwie. Podpisał roczną umowę z Flyers, dla których w trzech meczach przedsezonowych strzelił cztery bramki i miał dwie asysty.

Sezon zasadniczy zakończy się 7 kwietnia. Wcześniej, 29 stycznia w Ottawie odbędzie się 59. Mecz Gwiazd.