Mistrzostwa Europy Juniorów w Karate Kyokushin, które odbędą się już 17 grudnia to największa i najważniejsza impreza sportowa tego roku w Europie w grupie wiekowej 14 -15 i 16 -17 lat. Udział zapowiedziały drużyny narodowe z: Hiszpanii, Portugalii, Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Holandii, Belgii, Norwegii, Czech, Austrii, Serbii, Grecji, Węgier, Słowacji, Bułgarii, Rumunii, Ukrainy, Rosji, Litwy, Estonii i Polski.

Organizatorem tego wydarzenia na zlecenie Międzynarodowej Organizacji Karate w Tokyo we współpracy z Polskim Związkiem Karate, Polską Federacją Karate Kyokushin oraz Okręgowym Związkiem Karate woj. Mazowieckiego jest Mazowiecki Klub Karate Kyokushin działający w Warszawie od 1991 roku.

Mistrzostwa będzie można obejrzeć w Hali Dzielnicowego OSiR Ochota ul. Nowowiejska 37 B, która jednorazowo może zgromadzić około 800 widzów. Dla tych, którym nie uda się obejrzeć widowiska na żywo, organizator zapewnił transmisję internetową (www.pfkk.pl, www.superkarate.pl), która jak pokazuje doświadczenie cieszy się zawsze ogromnym powodzeniem. 

Równolegle w trakcie całego turnieju odbędzie się Spotkanie z Kulturą Japonii oraz Targi Zdrowia i Sportu. To doskonała możliwość udziału w warsztatach origami, kaligrafii, pokazach tradycyjnych strojów i broni japońskiej, a dla smakoszy także w warsztatach sushi i prezentacji kuchni japońskiej. 

Uczestnicy dowiedzą się również o zdrowej i zrównoważonej diecie, aktywnych sposobach spędzania wolnego czasu oraz skutecznych sposobach walki ze stresem i nadwagą. 

Wieczorem 17 grudnia 2011 r. odbędzie się Gala Sztuk i Sportów Walki z okazji 20-lecia istnienia Mazowieckiego Klubu Karate Kyokushin, która odbędzie się razem z finałami mistrzostw.
W przerwach pomiędzy walkami finałowymi, swoje umiejętności zaprezentują najwybitniejsi przedstawiciele aikido, judo, kendo, ken-jitsu, capoeira, extreme martial arts, jiu-jitsu oraz kickboxingu.

Uczestnicy Mistrzostw Europy Juniorów w Karate Kyokushin trenują na poziomie zawodniczym, co wymaga ciężkiej i intensywnej pracy.

Nie oznacza to jednak, że tej sztuki walki nie mogą ćwiczyć amatorsko wszyscy. "W strukturach szkoleniowych w Polsce i na świecie, przy obecnych metodach treningowych pracuje się już z dziećmi od 5 roku życia" – twierdzi sensei Rafał Tomala prezes Mazowieckiego Klubu Karate Kyokushin.

Trening karate zawiera elementy walki i samoobrony, ćwiczenia sprawnościowe tj. kondycyjne, siłowe, wytrzymałościowe, gibkościowe. Jest więc doskonałą alternatywą dla fitness’u, tyle tylko, że bardziej wszechstronną. 

Prezes MKKK podkreśla również, że w procesie szkolenia przywiązywana jest waga nie tylko do nauczania umiejętności technicznych, ale także przekazujemy wiedzę na temat metodyki treningu, właściwego odżywiania i wspomagania organizmu w czasie ciężkiego wysiłku, jakiego na treningach karate nie brakuje.