Szmal kilka dni temu przeszedł operację kolana. Jego rehabilitacja ma potrwać od czterech do sześciu tygodni. Turniej w Serbii rozpoczyna się w drugiej połowie stycznia.

Przez chwilę był cień nadziei, że gwiazdor naszej kadry zdąży wykurować się do ME. Dziś jednak jest już pewne, że najlepszy polski bramkarz w tym turnieju nie zagra.

Wenta "okroił" szeroką kadrę. Wśród 19. zawodników, którzy udadzą się do Serbii nie ma Szmala. Jego nazwisko nie figuruje nawet na liście rezerwowej.

Kadra reprezentacji Polski:

Bramkarze: Marcin Wichary (Orlen Wisła Płock), Piotr Wyszomirski (Azoty Puławy).

Rozgrywający: Michał Jurecki, Tomasz Rosiński, Mateusz Zaremba, Grzegorz Tkaczyk (wszyscy Vive Targi Kielce), Karol Bielecki, Krzysztof Lijewski (obaj Rhein-Neckar Loewen), Mariusz Jurkiewicz (Atletico Madryt), Bartłomiej Jaszka (Fuechse Berlin), Marcin Lijewski (HSV Hamburg).

Skrzydłowi: Patryk Kuchczyński, Bartłomiej Tomczak (obaj Vive), Adam Wiśniewski (Orlen), Tomasz Tłuczyński (TuS N-Luebbecke), Robert Orzechowski (MMTS Kwidzyn).

Kołowi: Kamil Syprzak, Zbigniew Kwiatkowski (obaj Orlen), Bartosz Jurecki (SC Magdeburg).

Zawodnicy rezerwowi:
Mateusz Jachlewski (Vive), Daniel Żółtak (OKPR Warmia Traveland Olsztyn), Łukasz Janyst (BRW Stal Mielec), Paweł Piętak (SPR Chrobry Głogów), Piotr Chrapkowski, Paweł Paczkowski, Adam Twardo (wszyscy Orlen), Adam Malcher (Zagłębie Lubin).