Choć wygrała Peer, i tak możemy być dumni z naszej "Isi". Polka dotarła aż do czwartej rundy US Open. To najlepsze osiągnięcie w karierze 18-latki. W ten sposób Polka udowodniła, że należy już do światowej czołówki tenisistek.

A w świecie tenisa w końcu zrobiło się głośno o naszym kraju. Ostatni raz takie zamieszanie, jakie było wokół Agnieszki, towarzyszyło Wojciechowi Fibakowi. Ale te czasy to już historia. Teraz rządzi Agnieszka.

Polka zebrała na kortach w Nowym Jorku niezbędne doświadczenie. Teraz będzie mogła wykorzystać je w kolejnych turniejach, a kibicom pozostaje trzymać kciuki za Agnieszkę.

Pierwszy set:

Początek dla Agnieszki. Isia wykorzystała swoje zagranie i prowadziła 1:0 w gemach. Już po chwili Radwańska pokazała prawdziwą klasę. Nasza zawodniczka popisała się wspaniałym returnem, a Peer popełniła kilka błędów z rzędu i Agnieszka prowadziła już 2:0.

Niestety, od tego momentu inicjatywę przejęła Izraelka. Peer wygrała dwa kolejny gemy i doprowadziła do remisu 2:2. Jakby tego było mało, Agnieszka nie potrafiła wykorzystać swojego podania i przegrała kolejnego gema. Shahar wyszła po raz pierwszy na prowadzenie - 3:2.

Na szczęście Radwańska przełamała niemoc w siódmym gemie. Polka wygrała do 15, ale kolejny już należał do Peer. Izraelka bardzo dobrze serwowała. Zmuszała Agnieszkę do biegania po linii końcowej, a "Isia" nie potrafiła wykorzystać nawet takich błędów przeciwniczki, jak piłka, która zahaczyła o siatkę. W ten sposób prowadziła Peer 5:4.

Ostatni gem pierwszego seta należał do Peer. Izraelka pewnie wykorzystała swoje serwy i wygrała partię do 15. Niestety, Agnieszka jak na razie nie może sobie poradzić z wyżej notowaną rywalką. Po pierwszej partii, która trwała 41 minut, przegrywała 0:1.

Drugi set:

Tak jak w pierwszej partii, dobrze zaczęła Agnieszka. 18-latka wykorzystała swoje podanie i prowadziła 1:0. Kibice na korcie Louisa Armstronga wyraźnie sprzyjają Isi. Gdy Polce idzie większa część, publiczności klaszcze. Jednak Peer nie zamierza odpuszczać. Kolejne dwa gemy dla Izraelki i przeciwniczki krakowianki prowadziła 2:1.

Widać, że "Isia" jest bardzo zmęczona. Peer stara się to wykorzystać. Izraelka serwuje tak, by nie dać odpocząć Agnieszce. Niestety, wszystko jej wychodzi. Shahar przełamała podanie Radwańskiej i prowadziła już 4:1.

W szóstym gemie Agnieszka bardzo się starała. Polka próbowała się obronić przed zagrywką Peer. "Isia" zmieniła sposób odbioru piłki, ale nie była w stanie przełamać Izraelki, która prowadziła już 5:1.

Ostatni gem trwał najdłużej w całym meczu. "Isia" walczyła z całych sił. Polka kilkakrotnie wychodziła z opresji. Skończyło się na grze na przewagi. Niestety, ostatecznie gema, set i cały mecz wygrała Peer.