Od początku pojedynek był wyrównany, ale w ważnych momentach lepsza była rozstawiona z numerem pierwszym, Williams. To ona wygrała pierwszego seta 6:4 i w drugim prowadziła 6:5, mając do dyspozycji serwis. Wtedy niespodziewanie Razzano przełamała podanie Amerykanki i doprowadziła do tie-breaka. A w nim wygrywała już 3:1, jednak pięć kolejnych piłek zapisała na swoje konto Venus. Wtedy nastąpił nieoczekiwany zwrot akcji. Francuzka (nr 5) obroniła trzy piłki mecze i zwyciężyła w TB do 7.

W decydującym secie obie tenisistki słaniały się na nogach. Więcej sił zachowała Razzano i ona rozstrzygnęła trzecią partię na swoją korzyść (6:4). Dla Francuzki to drugi w karierze i drugi z rzędu wygrany turniej WTA. Tydzień temu Razzano wygrała w chińskim Guangzhou.