Górnik Zabrze - Wisła Kraków 1:3 (0:3)
Bramki:
Brzęczek 80 - Paulista 11, Sobolewski 23, Zieńczuk 39
Przewaga Wisły była bezdyskusyjna. Dodatkowo zabrzanie popełniali katastrofalne błędy w obronie. 3:1 to najniższy wymiar kary. Jeżeli można się do czegoś przyczepić u lidera ekstraklasy, to tylko do słabej skuteczności strzeleckiej.

Korona Kielce - GKS Bełchatów 2:2 (1:1)
Bramki:
Robak 39, Skerla 49 - Costly 7, Pietrasiak 56
w Kielcach. Oba zespoły prowadziły w tym meczu, ale ostatecznie podzieliły się punktami. Dla gospodarzy to drugi z rzędu występ przed własną publicznością bez zwycięstwa.

Polonia Bytom - Jagiellonia Białystok 0:1 (0:0)
Bramka:
Sobociński 57
W spotkaniu dwóch beniaminków niespodziewanie lepsi goście. Jagiellonia trzy punkty zawdzięcza Jackowi Banaszyńskiemu, który obronił rzut karny.

Widzew Łódź - Zagłębie Lubin 1:1 (1:0)
Bramki:
Masłowski 41 - Rui Miguel 46
Aż trzech piłkarzy wyrzucił z boiska sędzia Robert Małek. Już w 9. minucie za faul taktyczny czerwoną kartę ujrzał Thiago Gomes. Dwóch kolejnych zawodników wyleciało za dwa żółtka. Liczebnej przewagi nie wykorzystał Widzew, który powinien zgarnąć trzy punkty.

Zagłębie Sosnowiec - Lech Poznań 0:0
Spotkanie rozpoczęło się z półgodzinnym opóźnieniem, bo na stadionie w Sosnowcu wysiadło oświetlenie. Tydzień temu gospodarze mieli problem z systemem nawadniania. Jak na razie nie to szczęśliwy dla Zagłębia, tym bardziej że znów zabrakło zwycięstwa.

Ruch Chorzów - Dyskobolia Grodzisk Wlkp. 1:2 (0:1)
Bramki:
Balaz 77 - Sikora 4 i 89
w Ruchu. Przy stanie 1:1 Niebiescy zmarnowali 100-procentową okazję do zdobycia gola, a niewykorzystane sytuacje lubią się mścić... W ostatniej minucie swoją drugą w tym meczu bramkę strzelił Adrian Sikora.

ŁKS Łódź - Odra Wodzisław Śl. 0:1 (0:1)
Bramka:
Nowacki 32
Ozdobą meczu był gol Marcina Nowackiego, który strzałem prawie z połowy boiska przelobował Bodzia W. Gospodarze atakowali, ale po raz kolejny zawiodła skuteczność.

Cracovia Kraków - Legia Warszawa 0:2 (0:0)
Bramki:
Chinyama 54 i 78
Wicelider zasłużenie wywiózł trzy punkty z Krakowa. Kibice Cracovii znów manifestowali swoją niechęć do trenera Stefana Majewskiego. Legia strzeliła dwie bramki, ale miała zdecydowana przewagę w posiadaniu piłki i mogła pokusić się o kolejne gole.