Fantastycznie spisała się polska osada kobieca K-4, która w wyścigu na 1000 metrów zdobyła srebrny medal na torze Idroscalo. Lepsze od naszych reprezentantek okazały się tylko Węgierki (aktualne mistrzynie świata). Na trzecim miejscu podium stanęły Rumunki.

Polki startowały w składzie: Beata Mikołajczyk, Edyta Dzieniszewska, Małgorzata Chojnacka i Ewelina Wojnarowska.

To już, jak wyliczył onet.pl, czwarty medal dla Polski w tej imprezie. Wcześniej srebro wywalczyły Marta Walczykiewicz i Sandra Pawelczak w K-2 na 1000 metrów, a po brązowe medale sięgnęli: Wojciech Tyszyński i Paweł Baraszkiewicz (C-2 na 1000 m) i oraz Łukasz Woszczyński, Arkadiusz Toński, Adam Ginter, Łukasz Gros (C-4 na 1000 m).