Sobota powitała zawodników i kibiców cudowną, słoneczną pogodą. Nie zabrakło też tego, co większości kibiców kojarzy się z wyścigami – pięknych kobiet i szybkich motocykli. Miła atmosfera panująca na trybunach i w parku maszyn nie wpłynęła jednak na zawodników. Na torze odbywała się zacięta walka. W klasie Superstock 600 wygrał Andrzej Chmielewski, przed Mateuszem Stokłosą i Danielem Bukowskim. Czwarte miejsce zajął Tomasz Kędzior z teamu Creative Honda Racing, dla którego był to pierwszy wyścig po długiej przerwie. Drugi z naszych zawodników, Rafał Herman, zajął 14. miejsce.

W niedzielę największym zmartwieniem zawodników były chmury zbierające się nad torem. Kiedy wszyscy już ustawili się do startu do wyścigu Superstock 600, zaczęło kropić. Zgodnie z regulaminem, po pierwszym okrążeniu, sędzia zarządził 10. minutową przerwę i ogłosił „mokry wyścig”. Zawodnicy mieli czas na zmianę opon na przystosowane do jazdy po mokrej powierzchni, ale prawie nikt się na to nie zdecydował. Procedura startowa rozpoczęła się od nowa.

Nie wystartował Mateusz Stokłosa, który na okrążeniu zapoznawczym wywrócił się. Pod jego nieobecność, walkę o pierwsze miejsce stoczyli ze sobą Daniel Bukowski i Andrzej Chmielewski. Na tego drugiego nie jednak było mocnych. Chmielewski zakończył ten etap mistrzostw z kompletem punktów.

Trzecie miejsce zajął zawodnik Creative Honda Racing Team Tomasz Kędzior, który z wyścigu na wyścig radzi sobie coraz lepiej. „Miałem nadzieję, że dzisiaj znajdę się na podium i cieszę się, że udało mi się zdobyć trzecie miejsce. Trochę mi pomogła pogoda i upadek Matiego na kółku na grzanie opon” – powiedział. Również Rafał Herman zajął lepsze miejsce niż w sobotę – był 10. Po wyścigu przyznał: „Było lepiej niż wczoraj, plan minimum zrealizowany.”

Andrzej Chmielewski, świeżo upieczony lider klasyfikacji generalnej, w rozmowie z dziennikiem.pl nie ukrywał zadowolenia z niedzielnego wyścigu, ale też gratulował swoim konkurentom, a zwłaszcza Kędziorowi. „Plan zrealizowany w stu procentach. Jestem bardzo zadowolony, że ścigamy się razem z moim zeszłorocznym mechanikiem, Tomaszem Kędziorem. W pewnym momencie mnie nawet wyprzedził dzisiaj. Naprawdę super gratulacje dla niego.” – powiedział.

W niedzielę można było tez podziwiać piękną jazdę jedynej kobiety w stawce, Moniki Jaworskiej, której poprzedniego dnia zabrakło benzyny na ukończenie wyścigu. Zawodniczka we wspaniałym stylu przebiła się z 10. pozycji startowej na 5. miejsce.

Kolejna runda Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski już za dwa tygodnie (31 maja – 1 czerwca), ponownie na Torze „Poznań”.

Wyniki I wyścigu (sobota):

1. Chmielewski Andrzej (nie zrzeszony, OtoMoto RT) - 24:58.703
2. Stokłosa Mateusz (Automobilklub Wielkopolski) +0.589
3. Bukowski Daniel (Automobilklub Wielkopolski) + 4.369
4. Kędzior Tomasz (Automobilklub Polski, Creative Honda Racing) + 36.322
5. Nowak Grzegorz (nie zrzeszony, LW R.T. Powered by Szkopek) +39.014
...
14. Herman Rafał (Automobilklub Wielkopolski, Creative Honda Racing) + 1:18.883


Wyniki II wyścigu (niedziela):

1. Chmielewski Andrzej (nie zrzeszony, OtoMoto RT) - 26:10.282
2. Bukowski Daniel (Automobilklub Wielkopolski) + 0.632
3. Kędzior Tomasz (Automobilklub Polski, Creative Honda Racing + 13.757
4. Nowak Grzegorz (nie zrzeszony, LW R.T. Powered by Szkopek) +17.568
5. Jaworska Monika (Automobilklub Wielkopolski, Fastbiker.pl) + 17.703
...
10. Herman Rafał (Automobilklub Wielkopolski, Creative Honda Racing) + 34.596


Klasyfikacja po 2 wyścigach:

1. Chmielewski Andrzej (nie zrzeszony, OtoMoto RT) – 50 punktów
2. Bukowski Daniel (Automobilklub Wielkopolski) - 36
3. Kędzior Tomasz (Automobilklub Polski, Creative Honda Racing) – 29
4. Nowak Grzegorz (nie zrzeszony, LW R.T. Powered by Szkopek) – 24
5. Stokłosa Mateusz (Automobilklub Wielkopolski) – 20
...
14. Herman Rafał (A. Wielkopolski, Creative Honda Racing) – 8