Radwańskiej udał się rewanż na Dementiewej, bo przed dwoma tygodniami na kortach Warszawianki, to Rosjanka była górą.

W pierwszym secie "Isia" przegrywała już 0:2, ale wzięła się ostro do odrabiania strat. Najpierw doprowadziła do remisu 3:3, a potem wyszła na prowadzenie, którego już nie oddała, wygrywając 6:3.

W drugim secie poszło zdecydowanie łatwiej. Polka szybko przełamała podanie rywalki, po chwili wykorzystała własne serwis i wyszła na prowadzenie 2:0. Trzeciego gema wprawdzie wygrała Dementiewa, ale później na korcie rządziła już tylko Radwańska, która drugą parię wygrała 6:2.

Znad Bosforu najlepsza polska tenisistka uda się do Paryża, gdzie w niedzielę rozpocznie się drugi w tym roku turniej wielkoszlemowy. Pierwszą rywalką rozstawionej z numerem 14 Radwańskiej będzie Ukrainka Maria Korytcewa.