p

Braehmer, który w przeszłości popadał w konflikty z prawej (trafił do więzienia za rozbój, jazdę samochodem pod wpływem alkoholu i pobicie policjanta) wywalczył prawo rywalizowania o właściwy tytuł WBO z Węgrem Zsoltem Erdeiem. Cała trójka pięściarzy reprezentuje barwy grupy Universum z Hamburga. W przeszłości przez kilka lat pas tej federacji w kategorii półciężkiej należał do Dariusza Michalczewskiego.

32-letni Kuziemski, wychowanek Astorii Bydgoszcz, po 17 zwycięstwach z rzędu, poniósł pierwszą porażkę w zawodowej karierze. Rok młodszy Braehmer legitymuje się rekordem 34-2.

Na początku Polak dyktował warunki w walce z Niemcem. Kilka razy trafił rywala prawym prostym, raz lewym sierpowym i wydawało się, że pojedynek uda się wygrać.

Jednak w końcówce drugiej rundy Polak po silnej kontrze po raz pierwszy został posłany na deski. W trzeciej po raz drugi silnie trafiony Kuziemski był liczony. W piątej rundzie Kuziemski ponownie uzyskał przewagę, ale jej do końca nie wykorzystał.

W dziesiątej rundzie obaj rywale poszli na wymianę ciosów, Brahmer zwiększył tempo. Trzydzieści sekund po rozpoczęciu jedenastego starcia rywal zaatakował Polaka, posłał go ponownie na deski. Kuziemski wstał, ale jego sekundant zdecydował się rzucić na ring ręcznik.