Po zakończeniu kariery sportowej (w 2006 roku) 45-letni Tyson zarabia na swym wizerunku, jeżdżąc po świecie. W ostatnich miesiącach odwiedził m.in. Kazachstan, Gruzję i Czechy. Do Polski nie dotarł, a w roli gwiazdy zastąpił go inny znakomity zawodnik Brytyjczyk Lennox Lewis.

Do Dubaju wybiera się w styczniu 2012 roku. Będzie oglądał w akcji bokserów z Bliskiego Wschodu. Ich nazwiska nie są znane, organizatorzy poinformowali jedynie, że odbędzie się 12 walk, z udziałem kobiet i mężczyzn. Ujawniono, że Tyson zarobi 160 tysięcy dolarów (ponad pół miliona złotych).

Impreza ma się odbyć przy okazji Dubaj Festival City w dniach 21-22 stycznia.

Tyson kilkanaście lat temu przeszedł na islam, szczególnie w krajach arabskich znany jest również pod nazwiskiem Malik Abdul Aziz.

"Żelazny Mike", ojciec ośmiorga dzieci (jedna z jego córek zmarła w 2009 roku, w wieku zaledwie 4 lat), jest najmłodszym w historii mistrzem świata kategorii ciężkiej. Po tytuł federacji WBC sięgnął jako 20-latek, w 1986 roku, pokonując w drugiej rundzie Trevora Berbicka. Później było o nim głośno także za sprawą pozasportowych "wyczynów", m.in. trafił do więzienia za gwałt. Niedawno w Animal Planet prowadził sześcioodcinkowy program dokumentalny o gołębiach, które go fascynują od dzieciństwa.