Jak podały amerykańskie media, Mayweather miał nawet wziąć zaliczkę w postaci połowy kwoty, po czym rozmyślił się i 39. urodziny spędził w... Europie.

Teraz właściciele klubu nie tylko domagają się zwrotu pieniędzy, ale także dodatkowej sumy za zerwanie umowy i poniesione z tego tytułu straty.

Kilka dni temu magazyn finansowy "Forbes" opublikował ranking najbogatszych sportowców na świecie - Mayweathera umieścił na 7. miejscu z sumą 765 mln dolarów. Liderem rankingu jest legendarny koszykarz Michael Jordan (1,7 mld dol.).

Pięściarz zakończył karierę jako niepokonany we wrześniu 2015 r. odnosząc 49 zwycięstw na zawodowym ringu. W ostatnim pojedynku w Las Vegas wygrał jednogłośnie na punkty z rodakiem Andre Berto i obronił tytuły mistrza świata federacji WBC oraz WBA w kategorii półśredniej. Z identycznym bilansem pożegnał się legendarny Rocky Marciano, niepokonany w latach 1946-55 czempion wagi ciężkiej, który zginął w katastrofie lotniczej w 1969 roku.

Wcześniej, w maju 2015 r. w pojedynku okrzykniętym "walką stulecia" Mayweather pokonał na punkty inną gwiazdę zawodowych ringów Filipińczyka Manny'ego Pacquiao, dzięki czemu wzbogacił się o ponad 250 mln dolarów.