Od początku spotkanie toczone było w szybkim tempie. Oba zespoły stwarzały sobie sytuacje strzeleckie i miały szanse na gole, jednak pierwsza bramka padła z rzutu karnego. Po faulu na Lugano "jedenastkę" wykorzystał Edinson Cavani. Urugwaj zszedł na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem.

W drugiej połowie na boisku dominowali Kostarykanie, którzy zdobyli trzy gole. Do remisu doprowadził Campbell pokonując strzałem z pola karnego Muslerę. Trzy minuty później było 2:1 dla Kostaryki: gola zdobył głową Duarte po dośrodkowaniu Bolanosa). Wynik ustalił w 84. minucie, chwilę po wejściu na boisku Marco Ureno.

>>>Urugwaj - Kostaryka 3:1 (1:0). Zobacz gole
Bramki: Cavani (24 - karny) - Campbell (54), Duarte (57), Urena (84)
Żółte kartki: Lugano (50), Gargano (56), Caceres (81)
Urugwaj: Fernando Muslera - Maximiliano Pereira, Diego Lugano, Diego Godin, Martin Caceres - Egidio Arevalo Rios, Walter Gargano (60 Nicolas Lodeiro), Christian Stuani, Cristian Rodriguez (76) Abel Hernandez) - Diego Forlan (60 Alvaro Gonzalez), Edinson Cavani. Trener Oscar Tabarez
Kostaryka: Keylor Navas - Cristian Gamboa, Giancarlo Gonzalez, Michael Umana - Christian Bolanos, Oscar Duarte, Yeltsin Tejeda (74 Jose Miguel Cubero), Junior Diaz - Celso Borges, Bryan Ruiz (83 Marco Urena) - Joel Campbell. Trener: Jorge Luis Pinto.
Sędzia: Felix Brych (Niemcy)