Mecz na stadionie w Manaus odbywał się w potwornym upale. Jednak pogoda nie wpłynęła na atrakcyjność spotkania. Obie drużyny podołały trudom pojedynku i zaprezentowały kibicom bardzo emocjonujące widowisko.

Pierwsi na prowadzenie wyszli Włosi. W 35. min. po ładnie rozegranym rzucie rożnym do siatki Anglików trafił Claudio Marchisio. Radość we włoskim obozie z wyniku 1:0 jednak nie trwała długo, bo zaledwie dwie minuty później było już 1:1. Po szybkiej kontrze wyrównał Daniel Sturridge.

Piłkarze z Italii decydujący cios zadali w drugiej połowie, a konkretnie uczynił to Mario Balotelli. Na Super Mario w tym meczu liczyły całe Włochy. Jak się okazało gwiazdor Squadra Azzurra nie zawiódł. Dzięki jego bramce Włosi wygrali swój pierwszy mecz w grupie D piłkarskich mistrzostw świata w Brazylii.

>>>Anglia - Włochy 1:2. Zobacz gole
Bramki: Daniel Sturridge (37) - Claudio Marchisio (35), Mario Balotelli (50)
Sędzia: Bjoern Kuipers (Holandia)
Żółta kartka: Raheem Sterling
Anglia: Joe Hart - Glen Johnson, Phil Jagielka, Gary Cahill, Leighton Baines - Steven Gerrard, Jordan Henderson (73. Jack Wilshere) - Danny Welbeck (61. Ross Barkley), Wayne Rooney, Raheem Sterling - Daniel Sturridge (80. Adam Lallana);
Włochy: Salvatore Sirigu - Matteo Darmian, Andrea Barzagli, Gabriel Paletta, Giorgio Chiellini - Daniele De Rossi, Marco Verratti (57. Thiago Motta), Andrea Pirlo, Claudio Marchisio - Antonio Candreva (79. Marco Parolo) - Mario Balotelli (73. Ciro Immobile).