Na drugim trneningu - podobnie jak i na pierwszym - Kubica nadal miał problemy z bolidem. Maszyna nie jechała tak jak oczekiwał nasz kierowca. Polak w czasie drugiej sesji treningowej przejechał 42 okrążenia. 1:16,236 - to czas jego najlepszego okrążenia. Kolega Kubicy z zespołu BMW Sauber Nick Heidfeld drugi treningi ukończył na 19. pozycji z czasem 1.16,968.

Najlepszy czas uzyskał Brazylijczyk Felipe Massa (Ferrari) - 1.15,453. Na drugiej pozycji trening ukończył jego kolega z zespołu Fin Kimi Raikkonen 1.15,488. Trzeci rezultat uzyskał Amerykanin Scott Speed (Toro Rosso) - 1.15,773.

Na pierwszym treningu Kubica po jednym "kółku" zjechał do boksu i spędził w nim prawie godzinę. Mechanicy niemieckiego teamu długo nie mogli znaleźć odpowiednich ustawień maszyny. Wynika z tego, że nowy bolid, który BMW Sauber zbudowało dla Polaka po wypadku w Montrealu, nie słucha się naszego kierowcy tak, jak powinien.

Po powrocie na tor Kubica przejechał 19. okrążeń, ale jego czasy nie były rewelacyjne. Najlepsze kółko przejechał w 1.16,441, to pozwoliło mu zająć 9. miejsce.

Najszybszy na pierwszym treningu przed GP Francji był Fin Kimi Raikkonen (Ferrari) - 1.15,382. O zaledwie 0,065 s wolniej okrążenie toru Magny-Cours pokonał jego kolega z włoskiego teamu - Brazylijczyk Felipe Massa. Trzeci czas uzyskał mistrz świata, Hiszpan Fernando Alonso (McLaren). Lider klasyfikacji generalnej, Brytyjczyk Lewis Hamilton, miał 6. czas.

Kolega Kubicy z BMW Sauber, Niemiec Nick Heidfeld, który uzyskał czas 1.16,338, zajął siódme miejsce.