W pierwszej sesji kwalifikacji do Grand Prix Europy Robert Kubica był szósty z czasem 1:31,961. W ten sposób Polak z BMW Sauber zmieścił się w najlepszej szesnastce kierowców Formuły 1. Pierwsze miejsce zajął Fernando Alonso z McLarena z czasem 1:31,074.

Również w drugiej części dzisiejszych startów nasz kierowca pojechał dobrze. Kubica zajął w nich piąte miejsce z czasem 1:31,444 i zakwalifikował się do trzeciej serii sobotnich startów na torze Nuerburgring. Pierwszy był Felipe Massa z Ferrari, drugi Fernando Alonso z teamu McLaren, a trzeci Lewis Hamilton (McLaren).

Podczas trzeciej części kwalifikacji lider klasyfikacji generalnej Formuły 1 Lewis Hamilton miał niegroźny wypadek. Brytyjczyk na pięć minut przed końcem zawodów wypadł z toru i rozbił swój bolid. Na szczęście kierowcy McLarena nic się nie stało. Jednak dla pewności lekarze zabrali Anglika na badania do szpitala.

Kwalifikacje na chwilę przerwano. Służby techniczne usunęły rozbity bolid Hamiltona z toru. Po wzniownieniu zawodów Kubica zajął piąte miejsce - czas 1:32,123. Pozwoli to naszemu kierowcy BMW Sauber na start z trzeciej linii w jutrzejszym Grand Prix Europy. Z pierwszej pozycji wystartuje Fin Kimi Raikkonen z teamu Ferrari, który wygrał sobotnie eliminacje.

Wcześniej kierowcy Formuły 1 ćwiczyli na torze w Niemczech. Kubica na sobotnim treningu był czwarty i wyprzedził Brazylijczyka Felipę Massę (Ferrari). To dobry znak przed jutrzejszym wyścigiem. Nasz kierowca uzyskał identyczny czas jak mistrz świata Fernando Alonso (McLaren), który zajął trzecią pozycję. Hiszpan przejachał jednak mniej okrążeń (11) od Roberta (18) i dlatego znalazł się wyżej.

Najlepszy czas wykręcił Fin Kimi Raikkonen z zespołu Ferrari. Drugi był lider klasyfikacji generalnej Anglik Lewis Hamilton (McLaren). Kolega Polaka z zespołu BMW Niemiec Nick Heidfeld zajął siódmą pozycję.

Wyścig o Grand Prix Europy z trybun obejrzy kilkadziesiąt tysięcy widzów. Większość z nich kibicuje zespołowi BMW Sauber, w którym jeździ nasz mistrz. Dlatego też szefowie niemieckiego teamu chcą uzyskać jak najlepszy wynik.

Więcej o treningach, kwalifikacjach i samym wyścigu w Polsacie i Polsacie Sport.