Gwiazdor Barcelony Lionel Messi został powołany do piłkarskiej reprezentacji Argentyny, mimo że jest kontuzjowany. Podopieczni trenera Sergio Batisty zagrają 8 października w Saitamie z Japonią.23-letni Messi doznał urazu w niedzielnym spotkaniu ligi hiszpańskiej przeciwko Atletico Madryt (2:1).

Początkowo podejrzewano złamanie kości stawu skokowego, ale dokładna diagnoza nie wykazała tak poważnej kontuzji. Zawodnik naciągnął więzadło i będzie pauzował co najmniej dwa tygodnie. Czech Tomas Ujfalusi, który go faulował, został zawieszony na dwa mecze.

Messi przeciwko Japonii nie wystąpi, ale do Azji poleci. Według mediów, Argentyński Związek Piłki Nożnej (AFA) otrzyma dodatkowo aż 200 tysięcy dolarów, jeśli najlepszy piłkarz świata 2009 roku znajdzie się w kadrze na sparing w Saitamie.

"Leo Messi został powołany, bowiem chciał być razem z drużyną" - stwierdził odpowiedzialny w AFA za układanie gier towarzyskich argentyńskiej reprezentacji Guillermo Tofoni. Nie ukrywał on jednak finansowych zapisów w kontrakcie dotyczących obecności Messiego.

To będzie trzeci mecz Argentyńczyków pod wodzą tymczasowego szkoleniowca - Batisty (zastąpił Diego Armando Maradonę). Wcześniej jego podopieczni pokonali Irlandię 1:0 i mistrza świata Hiszpanię 4:1.