32-letni Raikkonen brał udział w wyścigach skuterów śnieżnych Swatch Snow Mobile Race rozgrywanych od 8 grudnia w Saalbach-Hinterglemm w austriackich Alpach. Według doniesień tamtejszych mediów podczas jednego z nich Fin stracił na zakręcie panowanie nad pojazdem i upadł.

Jak poinformowała na swoim profilu na Twitterze ekipa Lotus Renault Raikkonen narzeka na ból lewego nadgarstka. Uraz ten nie jest jednak poważny. W razie konieczności, kierowca może zostać poddany dodatkowym badaniom w poniedziałek.

Raikkonen, jeden z najbarwniejszych i najbardziej popularnych kierowców ostatniej dekady, rozstał się z Formułą 1 w 2009 roku i startował w rajdach samochodowych. Pod koniec listopada bieżącego roku postanowił jednak wrócić i podpisał dwuletni kontrakt z Lotus-Renault. W cyklu Grand Prix odniósł 18 zwycięstw, 62 razy zajmował miejsca na podium oraz startował 16 razy z pole position. W 2007 roku wygrał klasyfikację mistrzostw świata kierowców w barwach Ferrari.

W sezonie 2012 w teamie Lotus-Renault, oprócz Fina występował będzie Francuz Romain Grosjean (dotychczasowy trzeci kierowca zespołu; pojawił się w dwóch sesjach treningowych - w Abu Zabi i Brazylii).

W barwach tej ekipy jeździł także Robert Kubica, który obecnie przechodzi rehabilitację po poważnym wypadku w czasie rajdu samochodowego we Włoszech (Liguria) w lutym tego roku. Niedawno Polak poinformował, że nie zdąży wrócić do pełni sił na początek nowego sezonu mistrzostw świata.