Co z Schumacherem? "Nastąpiła delikatna poprawa"

| Aktualizacja:
X

Choć stan Michaela Schumachera lekko się poprawił, lekarze są jeszcze pełni obaw. Przeprowadzili kolejną operację, podczas której usunęli krwiaka mózgu. Były mistrz świata F1 wciąż jest też utrzymywany w śpiączce farmakologicznej.

Stan zdrowia Michaela Schumachera lekarze wciąż określają jako krytyczny, ale stabilny. Siedmiokrotny mistrz świata Formuły 1 przedwczoraj uległ poważnemu wypadkowi narciarskiemu we francuskich Alpach. Według neurochirurgów, wyniki badania skanerem pozwalają mówić o niewielkiej poprawie i o stabilizacji stanu pacjenta, co dla nich samych jest zaskoczeniem. Dodają, że sytuacja jest lepiej przez nich kontrolowana niż to miało miejsce wczoraj. Niemniej - zdaniem lekarzy - prognozy można będzie stawiać dopiero wtedy, gdy pacjent wybudzi się ze sztucznej śpiączki. Na razie ma ona wraz z obniżeniem temperatury ciała spowodować lepsze dotlenienie mózgu. Chodzi także o zmniejszenie ciśnienia wewnątrzczaszkowego. Neurochirurdzy mówią o kilku krwiakach. Jednego z nich w lewej półkuli udało im się usunąć po dwugodzinnym zabiegu.

Według lekarzy z kliniki w Grenoble, Schumacher nie przeżyłby, gdyby w chwili upadku nie miał na głowie kasku, który rozpadł się na dwie części pod wpływem potężnego uderzenia o skałę. 78 procent Francuzów jest zdania, że należy wprowadzić w ich kraju obowiązek dla każdego jazdy na nartach w kaskach. W tej chwili dotyczy to tylko dzieci, jednak coraz więcej dorosłych w ten sposób chroni swoją głowę.

Udostępnij na Facebooku
  Powered by ContentStream
  • ~Mutter Teresa
   2013-12-31 16:50
   "Nastapila delikatna poprawa":
   Überdimensionalna szczena powraca na swoje miejsce, ku uciesze wszystkich POzyganych volksdeutschy.
  • ~nieznany
   2013-12-31 16:54
   walcz do końca schumacher ?
   jesteś silny tak piszą ludzie !
  • ~pomorzanin
   2013-12-31 18:11
   Re Mutter Teresa

   Najwazniejsze, ze Ty sie mozesz z ludzkiego nieszczescia cieszyc. Chodzisz moze do kosciola biedny czlowieku?
  • ~Mutter Teresa
   2013-12-31 19:41
   do: pomorzanin,
   NIE CHODZE !!, bo...

   ...Wierze w Jednego TuSSka, Ojca
   Wszech - uwielbianego, Stworzyciela Stadionow
   i Autostrad, wszystkich dotacji z Unii widzialnych i niewidzialnych.
   I w jednego Pana Rostowskiego, doradce
   TuSSka prawdomownego, ktory z Putina jest zrodzony przed wszystkimi dlugami...
  • ~pomorzanin
   2013-12-31 21:32
   Re Mutter Teresa

   A to co innego, dobry tekst ... chodzi tylko, ze sie nie wysmiewa z tragedii ludzkich. Jest to nie szlachetne i wystawia bardzo zle swiadectwo ... chyba sie rozumiemy ...
  AutorUwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.