Najlepszy z Polaków Jakub Przygoński zajął 15. miejsce ze stratą do zwycięzcy 15 min. i 34 sek. Adam Małysz był 26., a Marek Dąbrowski 29. W klasyfikacji generalnej prowadzi Loeb, przed Peterhanselem i Sainzem. Przygoński jest 14., Małysz 20., a Dąbrowski 85.

Wśród motocyklistów zwycięzcą 5. etapu został Australijczyk Toby Price, a Jakub Piątek był 34. Liderem jest Paulo Goncalves z Portugalii. Piątek zajmuje 35. pozycję.

W rywalizacji kierowców quadów zwyciężył Peruwiańczyk Alexis Hernandez, który został nowym liderem klasyfikacji generalnej. Rafał Sonik nie dojechał jeszcze do mety, gdyż w jego quadzie wybuchł silnik. Triumfator z 2015 roku czekał na odholowanie na metę, aby móc w piątek kontynuować jazdę. Polakowi jednak nikt nie pomógł i musiał się on wycofać z rywalizacji.