Vettel przejechał najwięcej okrążeń ze wszystkich kierowców (142) i na najszybszym uzyskał czas 1.22,852. Drugi rezultat - 1.23,134 miał Carlos Sainz Jr. z ekipy Toro Rosso (133 okrążenia), a trzeci - 1.23,644 Brazylijczyk Felipe Massa z Williamsa (129).

Przez dwa pierwsze dni testów najszybciej jeździli kierowcy Mercedesa GP, mistrz świata Brytyjczyk Lewis Hamilton i wicemistrz Niemiec Nico Rosberg, dwa następne zdominowali zawodnicy Ferrari, gdyż w czwartek, trzeciego dnia najszybszy był Fin Kimi Raikkonen.

W piątek mistrz i wicemistrz świata, tak samo jak poprzedniego dnia, czas poświęcili na ustawienia bolidu, a nie na jazdę z maksymalnymi prędkościami. W bolidzie Hamiltona doszło do awarii, przed nią Brytyjczyk miał piąty czas - 1.24,133. Później na torze pojawił się Rosberg, ale nie udało mu się poprawić rezultatu Vettela, najszybciej okrążenie toru w Barcelonie przejechał w czasie 1.26,140.

W piątek kierowcy F1 zakończyli tegoroczne testy. Odbyły się tylko dwie sesje, obie w Barcelonie. Pierwszy wyścig o Grand Prix Australii w Melbourne odbędzie się 20 marca.