Tomek jest wybudzany i spodziewamy się, że dziś odzyska przytomność i będzie samodzielnie oddychał. Wówczas go rozintubujemy i odłączymy od respiratora. Mamy nadzieję, że nie będzie problemu, aby oddech powrócił – przekazał Rybacki.

Z kolei ordynator Klinicznego Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii dr. n. med. Robert Włodarski powiedział na antenie TVP Info, że stan bezpośredniego zagrożenia życia żużlowca minął.

46-letni Gollob, indywidualny mistrz świata z 2010 roku, w niedzielne przedpołudnie miał wystartować w motocrossowych mistrzostwach strefy północnej w Chełmnie. Podczas treningu przed zawodami uległ jednak poważnemu wypadkowi. Jak wykazały badania w 10. Wojskowym Szpitalu Klinicznym z Polikliniką w Bydgoszczy, doznał urazu kręgosłupa w odcinku piersiowym, doszło też do złamania siódmego kręgu piersiowego i przemieszczenia między szóstym a siódmym kręgiem oraz do uszkodzenia rdzenia kręgowego. Miał również oba płuca stłuczone. Jeszcze w niedzielę przeszedł długą operację i był przez lekarzy utrzymywany w stanie śpiączki farmakologicznej.