Osobisty lekarz Massy, dr Dino Altman powiedział, że niemiecki kierowca życzył zdrowia swemu byłemu koledze z Ferrari. Pozdrowił go przed wyścigiem o Grand Prix Europy, który odbędzie się 23 sierpnia w Walencji.

"Felipe zdrowieje. Ostatniej nocy spacerował po korytarzu szpitala" - dodał Altman. Dzień wcześniej brazylijski lekarz oświadczył mediom, że Massa prawdopodobnie już w poniedziałek wróci samolotem do domu w Sao Paulo.

W ubiegłą sobotę podczas kwalifikacji do wyścigu w Budapeszcie metalowa sprężyna, która odpadła z innego samochodu, uderzyła Massę w głowę. Brazylijczyk stracił przytomność i jadąc z prędkością 190 km/godz. uderzył w barierę ochronną. Skutkiem wypadku było pęknięcie kości czaszki i natychmiastowa operacja.

Sensację w Formule 1 wywołała wiadomość, że w zespole Ferrari zastąpi go Michael Schumacher. Niemiec zakończył karierę w październiku 2006 roku, ale zgodził się w tych nadzwyczajnych okolicznościach startować dla włoskiego zespołu, którego barwy reprezentował przez 10 lat.