Polska - Chorwacja 78:82 (21:23, 16:11, 19:26, 22:22)

W naszej kadrze znaleźli się dwa koszykarze, o których jest w Polsce najgłośniej - Marcin Gortat i, posiadający od niedawna polski paszport - David Logan. Obaj sprawili Chorwatom wiele kłopotów.

Mecz był wyrównany. Nasza obrona radziła sobie dobrze pod koszem, ale rywale punktowali z dystansu. Chorwaci utrzymywali kilkupunktową przewagę, jednak dużej różnicy pomiędzy drużynami nie było widać. A warto dodać, że Polacy grali w takim zestawieniu po raz pierwszy.

Gortat popisał się na początku trzeciej kwarty - ograł rywala i fantastycznie zapakował piłkę do kosza z powietrza.

Czwarta kwarta to był już "kosz za kosz". Biało-czerwoni zacięcie walczyli o każdą piłkę. Jeszcze na dwie minuty przed końcem meczu był remis. Ostatecznie Chorwaci okazali się lepsi o cztery punkty. "Myślę, że dzięki tym meczom uda nam się dopracować taktykę i dokonać właściwego doboru zawodników na turniej mistrzowski. W tych meczach musimy zobaczyć, jak wygląda nasza gra i nad czym jeszcze trzeba pracować. Chcemy pokazać polskim kibicom, że możemy walczyć skutecznie i widowiskowo" - mówi selekcjoner reprezentacji Polski Muli Katzurin.

Mecz w Łodzi obejrzało niemal 7 tysięcy kibiców. W środę kolejny sparing z Chorwatami.