W składzie biało-czerwonych brakuje Marcina Gortata, który przechodzi rehabilitację po kontuzji mięśni grzbietu. Jego miejsce zajął rozgrywający Robert Skibniewski. Polacy z Chorwatami dwukrotnie zmierzyli się w Łodzi - pierwsze spotkanie przegrali 78:82, a drugi mecz zakończył się ich zwycięstwem 71:67.

Drugim rywalem w 21. edycji turnieju o Superpuchar będzie zespół Macedonii lub Niemiec. Niemcy do mistrzostw Europy przygotowują się bez gwiazd - Dirka Nowitzkiego (Dallas Mavericks) i naturalizowanego Amerykanina Chrisa Kamana (Los Angeles Clippers). W ich miejsce trener Dirk Bauermann powołał doświadczonego, 34-letniego Patricka Femerlinga (215 cm wzrostu, 209 występów w reprezentacji), który w kadrze ostatni raz grał w turnieju olimpijskim w Pekinie.

o powołaniu na ME były kapitan reprezentacji Femerling.

"Patrick potrzebuje gry, ale jego doświadczenie jest bezcenne. Mamy nowy zespół. Młodzi koszykarze starają się udowodnić, że zasłużyli na powołania. Doceniam to bardzo, ale wiem, że błędy będą im się zdarzać. Potrzebujemy wsparcia kibiców" - powiedział agencji DPA trener Dirk Bauermann.

Ostatnim sprawdzianem przed ME będzie dla Polaków turniej w hiszpańskiej Saragossie, w którym ponownie zagrają z Izraelem (pierwsze spotkanie w Londynie wygrali rywale 86:72) oraz z mistrzami świata, wicemistrzami olimpijskimi i Europy - Hiszpanami.

Program turnieju:

piątek, 21 sierpnia:

Niemcy - Macedonia (godz. 18.15)
Polska - Chorwacja (godz. 20.30)

sobota, 22 sierpnia:

Macedonia - Polska/Chorwacja (godz. 16.30)
Niemcy - Polska/Chorwacja (godz. 19.15)