Czy można przez trzy kwarty wygrywać spotkanie, żeby w decydującej części przegrać cały mecz? Można. Wiedzą o tym podopieczni trenera Wojciecha Kamińskiego, którzy w środę popełnili za dużo błędów w decydujących momentach i dali się pokonać Kotwicy Kołobrzeg. Dwa tygodniu temu byli w odwrotnej sytuacji. Kager Gdynia był niemal pewny wygranej, ale dzięki świetnej grze w ostatniej kwarcie Polonia wygrała to spotkanie. W ostatniej kwarcie zdemolowali rywali 19:7.

W meczu w Kołobrzegu role się odwróciły. Czarne Koszule przegrały właśnie taką samą różnicą punktów. "Nie wiem dlaczego tak się dzieje. Wszystko siedzi w głowach zawodników, ja tylko im wydaję polecenia" - mówi po przegranym meczu z Kołobrzegu Kamiński.

Kotwica wzięła się za odrabianie strat już od początku czwartej kwarty. Gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Jason McLeish, który rzucił osiem punktów pod rząd. Koszykarze ze stolicy nie potrafili zatrzymać tego zawodnika. Szczególnie miał z nim problemy Kenny Walker, który często go faulował i musiał zejść z boiska za pięć przewinień. "Kenny wypadł dzisiaj dobrze, ale zbyt agresywnie grał w obronie. Sędziowie go wygwizdali" - mówi Kamiński. "Znów popełniliśmy głupie błędy w ważnych momentach gry. Nie chcę tutaj na nikogo zwalać winy, bo to nie jest moja rola. Przegraliśmy przez naszą słabą obroną" - kończy w rozmowie z Dziennikiem.pl trener Polonii.

Czarne Koszule czekają teraz dwa bardzo ważne mecze: z Unią Tarnów i Kagerem Gdynia. Jeżeli chcą myśleć o utrzymaniu się w lidze to muszą koniecznie wygrać te spotkania.