Konferencja Wschodnia:

Orlando Magic - Detroit Pistons 93:97

"Tłoki" w ostatnim meczu na Florydzie musieli się trochę pomęczyć. Na trzy minuty przed końcem spotkania Magic mieli przewagę pięciu punktów. Goście jednak szybko odzyskali inicjatywę i przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę. Do wygranej poprowadził ich Chauncey Billups, który zdobył 25 punktów. Richard Hamilton dorzucił 19.
Stan rywalizacji (do czterech zwycięstw): 0:4 dla Detroit

Washington Wizards - Cleveland Cavaliers 92:98
Cleveland Cavaliers są o krok od awansu do drugiej fazy play-off. Do trzeciego z rzędu zwycięstwa "kawalerzystów" poprowadził LeBron James, który rozegrał swój najlepszy mecz w play-off (30 punktów, 9 asyst i 6 zbiórek). O porażce "czarodziejów" zdecydowała czwarta kwarta, w której trafili tylko 6 rzutów na 20 prób.
Stan rywalizacji: 0:3 dla Cleveland

Konferencja Zachodnia

Utah Jazz - Houston Rockets 98:85

"Jazzmani" odrobili 2 punkty straty do drużyny Houston Rockets. Wyrównali w ten sposób stan rywalizacji. W ekipie Utah Jazz najskuteczniejszym koszykarzem był Deron Williams, który rzucił 25 punktów. Wreszcie odnalazł się jego kolega z zespołu Turek Mehmet Okur, który dodał 16 punktów. W ekipie gości najwięcej zdobył punktów Chińczyk Yao Ming - 20, ale był to jego najniższy wynik w fazie play-off.
Stan rywalizacji: 2:2

Denver Nuggets - San Antonio Spurs 91:96
"Podkowy" do zwycięstwa nad Denver Nuggets poprowadził Tim Duncan, który zdobył 20 punktów i zebrał 13 piłek. Obok niego dobrze zagrał rozgrywający z San Antonio - Tony Parker i Manu Ginobili, którzy rzucili odpowiednio 21 i 19 punktów. Supersnajperom z Denver nie zdołali wygrać na własnym parkiecie. Carmelo Anthony zdobył 28 punktów, a do tego dodał 12 zbiórek, zaś Allen Iverson rzucił 20 punktów. Ale i to nie pomogło.
Stan rywalizacji: 1:2 dla San Antonio