Jeszcze dwa dni temu Serb walczył o krajowe mistrzostwo. Jego była drużyna Crvena Zvezda Belgard przegrała w finale z Partizanem 1:3. Gurović ze świetnej strony pokazał się w pierwszym meczu finału. Zdobył w nim aż 40 punktów.

W minionym sezonie Serb był wybierany najlepszym koszykarzem MVP Pucharu ULEB i Ligi Adriatyckiej. W tych pierwszych rozgrywkach notował średnio 25,9 punktu na mecz. W lidze Adriatyckiej natomiast rzucał o trzy punkty więcej.

31-letni zawodnik to były reprezentant Jugosławii, a później Serbii. W 2001 roku zdobył Mistrzostwo Europy z reprezentacją Serbii. Rok później wywalczył mistrzostwo świata. W 2000 roku brał udział w Igrzyskach Olimpijskich w Sydney.

Próbował dwukrotnie swoich sił w NBA. Załapał się jedynie na występy w lidze letniej w drużynach Los Angeles Clippers i Boston Celtics. W swojej karierze grał już w takich zespołach, jak: FC Barcelona, AEK Ateny, Unicaja Malaga, Partizan Belgrad czy Joventut Badalona.