Polski środkowy przebywał na parkiecie tylko siedem minut, a w tym czasie oddał jeden (skuteczny) rzut z gry. Skromny dorobek powiększył o zbiórkę w ofensywie oraz asystę.

Gortat wyraźnie przegrywa walkę o miejsce w składzie z niekwestionowanym liderem Magic - Dwightem Howardem. W spotkaniu przeciwko "Ostrogom" uzyskał on 26 pkt i miał 18 zbiórek.

Po trzech kwartach zespół z Orlando prowadził 77:74, ale nie utrzymał korzystnego rezultatu. W zwycięskiej ekipie, która odniosła 11. zwycięstwo z rzędu, wyróżnili się Manu Ginobili (25 pkt i dziewięć asyst) oraz Anthony Parker (24 pkt i dziesięć asyst).

Koszykarze Spurs z bilansem meczów 12-1 prowadzą w tabeli ligi NBA. Zawodnicy Magic (9-4) są wiceliderami Konferencji Wschodniej, za Boston Celtics (10-4).