Poznaniaków, znacznie niżej notowanych od PGE, do zwycięstwa w gorącej hali w Zgorzelcu poprowadził 24-letni środkowy Damian Kulig, zdobywca 24 pkt. W 28. minucie poznaniacy prowadzili już 59:41, ale mimo to emocje były do końcowej syreny.

Ostatecznie przyjezdni okazali się lepsi od podopiecznych trenera Jacka Winnickiego, zmęczonych najwyraźniej spotkaniem w Pucharze Europy z Albą Berlin, wygranym po dwóch dogrywkach. Było to pierwsze wyjazdowe zwycięstwo PBG w tym sezonie.

Pięciokrotny mistrz Polski (cztery razy ze Śląskiem Wrocław i raz z Anwilem Włocławek) Słoweniec Andrej Urlep od zwycięstwa nad Kotwicą Kołobrzeg 80:70 w derbach Pomorza Środkowego rozpoczął pracę w AZS Koszalin. Był to pierwszy sukces akademików od 10 listopada. Seria porażek spowodowała, że trener koszalinian Tomasz Herkt podał się do dyspozycji zarządu, a ten przyjął jego dymisję.

Czarną serię kontynuują zawodnicy Zastalu Zielona Góra. Przegrali po raz czwarty z rzędu - tym razem we własnej hali ze Śląskiem Wrocław 74:78, z którym... wygrali we Wrocławiu w pierwszej rundzie 70:69. W rewanżu emocje nie były mniejsze niż w pierwszym meczu. Gospodarze mogli doprowadzić do remisu, bo na 17 sekund przed końcem rzuty wolne wykonywał Walter Hodge. Amerykanin spudłował jednak dwa razy, a jego kolejny rzut po zbiórce Zastalu zablokował serbski środkowy Śląska Aleksandar Mladenovic.

Siarka Tarnobrzeg pokonała Polpharmę Starogard Gd. 90:87 mimo nieobecności lidera, kontuzjowanego Josha Millera. Aż sześciu zawodników Siarki zdobyło więcej niż 10 pkt, a jeden z nich J. T. Tiller był bliski triple - double. Amerykanin miał 14 pkt, 10 zbiórek i 8 asyst. Było to siódme zwycięstwo podopiecznych trenera Dariusza Szczubiała.